INFO

ul. Szkolna 5,
48-118 Lisięcice

Dzień chłopca

Na koniec miesiąca przypada dzień chłopca - dziewczyny czy pamiętacie?

Czytaj więcej
Business person
Administrator

W dniach7 – 8 października 2016 r.  odbył się już po razXXXIII Harcerski Rajd Jesienny „Granicznym Szlakiem”, w którym udział wzięły zuchy, harcerze, instruktorzy ZHP, nauczyciele oraz młodzież szkolna z terenu powiatu głubczyckiego. Wśród uczestników była też drużyna „Iskra”. W piątek rano w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się krótki apel i oficjalne otwarcie tegorocznej edycji rajdu z udziałem Burmistrza Głubczyc, a zarazem Przewodniczącego Rady Przyjaciół Harcerstwa Pana Adama Krupa oraz przedstawicieli służb mundurowych. Po części oficjalnej młodzież udała się do Równego skąd rozpoczęła swoją wędrówkę na trasie:Równe - Dobieszów - Mokre - Mokre Kolonia - Pietrowice. Podczas rajdu patrole poszerzały swoją wiedzę na temat służb mundurowych, bezpiecznego poruszania się po drogach, ochrony przeciwpożarowej, udzielania pierwszej pomocy, a także metodyki harcerskiej. Po dotarciu do Zespołu Szkół w Pietrowicach, zakwaterowaniu i posileniu się ciepłym posiłkiem uczestnicy rajdu nabrali sił na śpiewy i zabawy, które trwały aż do późnych godzin wieczornych i były kontynuowane następnego dnia.

Mimo, iż w tym roku pogoda nas nie rozpieszczała patrole bawiły się świetnie, a wszyscy uczestnicy rajdu zostali nagrodzeni i wrócili do domu z pucharami oraz dyplomami

Drużyna Harcerska„Iskra”z Lisięcic zdobyła Puchar Burmistrza Głubczyc oraz Puchar Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu dla zwycięskiego patrolu.