INFO

ul. Szkolna 5,
48-118 Lisięcice

Święto Zmarłych

Zbliża się pierwszy listopada, dzień kiedy wszyscy ruszamy w stronę cmentarzy. Dzień Wszystkich Świętych, a po nim Zaduszki to czas jaki poświęcamy tym, którzy już odeszli z tego świata.

czytaj
Business person
Administrator

Wczorajszego wieczora się myliłem. O godz. 1 w nocy dziewczyny się dziwiły, że trzeba iść spać. Wychowawcom udało się oko zmrużyć  ok. 5 rano - chyba poszli wszyscy spać. Odbiło się to kolejnego dnia. Jeszcze większy skwar lejący się z nieba nas przywitał już z samego rana. Pobudka była ciężka, ale nauczyciele bezlitośni. Śniadanie 8.30 (pyszna jajecznica) i 9.30 wyjazd na trasę. Mieliśmy dzisiaj do pokonania ok. 50 km. Szlak rowerowy wiódł głównie szutrowymi drogami, które na dłuższą metę dają "popalić". Było to widać po uczestnikach. Przystanek co kilka km mimo, że nie było wielkich górek. Do celu jakim była miejscowość Gołdap dotarliśmy spoceni na godzinę 15, na którą mieliśmy zamówiony obiad. Dzisiaj był to hit regionalny. Zaczęło się pomidorówką (pyszną!) aby otrzymać danie dnia - kartacze. Niektórzy zjedli "aż im się uszy trzęsły". Problem miały dziewczyny. Po obiedzie zakwaterowanie w hoteliku (w luksusach) a po odpoczynku mieliśmy krótki popołudniowy spacer po mieście. Była zabawa w fontannie, sesje zdjęciowe przy zegarze słonecznym, nieczynnej zabytkowej wieży ciśnień i oczywiście lody. Jak każdego wieczora - kolacja i zajęcia własne. Może dzisiaj niektórzy się wyśpią?