INFO

ul. Szkolna 5,
48-118 Lisięcice

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

ZBLIŻA SIĘ WYJĄTKOWE ŚWIĘTO. DZIEŃ BABCI I DZIADKA. ZAPRASZAMY WSZYSTKIE BABCIE I DZIADKÓW UCZNIÓW KL. I-III ORAZ PRZEDSZKOLAKÓW NA SPOTKANIE 22.01.2020R. DO SZKOŁY.

czytaj
Business person
Administrator

2017031715.01.2017r. Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach uczestniczyła w 25. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasza szkoła również aktywnie uczestniczyła w tej akcji W tym roku graliśmy wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury w Opolu. Od godziny 6:00 do 19:00 na terenie działania hufca, nie zważając na warunki atmosferyczne zuchy, harcerze, instruktorzy, harcerskie drużyny pożarnicze, druhowie OSP z Gminy Głubczyce, sympatycy i przyjaciele kwestowali na rzecz WOŚP dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Siedziba Sztabu znajdowała się w Komendzie Hufca ZHP w Głubczycach i w Sali pod Aniołem w Ratuszu Miejskim w Głubczycach. Do tegorocznej akcji przyłączyło 76 zarejestrowanych wolontariuszy wspieranych przez liczne grono zuchów, harcerzy i młodzieży niezrzeszonej. W naszej szkole wolontariuszami byli: pan Dyrektor Tadeusz Wojciechowski, pani Dorota Walczak, pan Piotr Kowalczyk oraz nasza drużynowa druhna Urszula Wojciechowska. Razem z nimi kwestowali: Oliwia Raniowska, Patrycja Jewtuch, Wiktoria Adamkiewicz, Marta Kuteń, Wiktoria Iglińska, Klaudia Juchno, Katarzyna Szuszkowska, Kevin Poźniak, Krzysztof Lipiński, Julia Fuchs i Faustyna Kalisz. Po godzinie 19:00 odbyło się oficjalne podsumowanie finału i otwarcie puszek. Pod czujnym okiem sztabu wolontariusze rozpoczęli przeliczanie uzbieranych pieniędzy i z napięciem oczekiwali na rezultat tegorocznej akcji. W naszych puszkach naliczyliśmy 2478,51 zł (wpisać z dyplomu) co było kwotą wyższą niż w latach poprzednich. Jeszcze tego samego wieczoru pieniądze zostały przewiezione w asyście Straży Miejskiej i kwatermistrza ZHP dh. Damiana Mojzyka do Sztabu Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu. Tegoroczny wynik zbiórki podczas finału ustanowił nowy rekord! Dzięki hojności mieszkańców uzbierane zostało aż:

52 123,71 zł.

Dla porównania w 2015 roku zebrano 41 150 zł. Zbiórka pieniędzy przebiegła bez zakłóceń, a mieszkańcy hojnie rzucali do puszek banknoty o wyższych nominałach. Do tej pory Szpital Powiatowy w Głubczycach otrzymał w Darze Fundacji WOŚP nowoczesny sprzęt medyczny o łącznej wartości 750 tys. zł, który przyczynił się do poprawy funkcjonowania szpitala.

Podsumowanie całej akcji i wręczenie podziękowań odbyło się uroczyście w Ratuszu w Głubczycach dnia 17 marca 2017 r. Nasi harcerze ze swoją drużynową i panem Dyrektorem również byli tam obecni i odebrali pamiątkowe dyplomy.