INFO

ul. Szkolna 5,
48-118 Lisięcice

Top 10 pomysłów na walentynkowy prezent:

1.Jednym z klasycznych pomysłów na Walentynki jest wyjście do kina. 2. Teatr obok kina może być świetnym sposobem na spędzenie Walentynek. 3. Wspólny wyjazd w romantyczne miejsce? 4. Możesz kupić ukochanej seksowną bieliznę albo biżuterię 5. Zakochana kobieta może kupić swojemu wybrankowi jakiś gadżet do telefonu. 6. Dla obojga dobrym prezentem będą ulubione perfumy 7. Zawsze dobrze się sprawdzają maskotki z wyznaniem miłosnym. 8. Każda kobieta uwielbia kwiaty. 9. Romantyczny spacer we dwojga 10. Wspólna, relaksująca wizyta w gabinecie SPA.

Czytaj więcej
Business person
Administrator

20171008 112639W dniach 6 - 7 października 2017 r. nasze harcerki z drużyny "Iskra"pod opieką druhny Urszuli Wojciechowskiej wzięły po raz kolejny udział w XXXIV JESIENNYM RAJDZIE "GRANICZNYM SZKLAKIEM" organizowanym przez Komendę Hufca ZHP w Głubczycach. Na starcie w Głubczycach stanęło 9 patroli. Przemierzaliśmy trasę pieszo od miejscowości Równe, przez Dobieszów, Mokre Kolonia do Pietrowic Głubczyckich. Metą i punktem noclegowym był Zespół Szkół. Na trasie rajdu zaliczaliśmy punkty kontrolne przygotowane przez Komendę Powiatową Policji w Głubczycach, Straż Graniczną  z Raciborza, 10 Opolską Brygadę Logistyczną z Opola, Państwową Straż Pożarną w Głubczycach oraz KH ZHP, gdzie poznawaliśmy sprzęt i działanie jednostek mundurowych oraz sprawdzana była nasza wiedza na temat historii i symboliki harcerstwa. Nasz patrol po pokonaniu trasy pierwszego dnia rajdu udał się z Komendantem Hufca, hm Ryszardem Kańtochem do Łambinowic, gdzie brał udział w obchodach 73 rocznicy przywiezienia do tamtejszego obozu pierwszego transportu Powstańców Warszawskich. Drugiego dnia udaliśmy się na wzgórze im. biskupa Adamiuka. Tam wzięliśmy udział w modlitwie różańcowej łącząc się z wszystkimi uczestnikami akcji Różaniec Do Granic. Pogoda 20171008 114521dopisała. Wszyscy byli zadowoleni. Był i czas na zabawy, pląsy, nawiązywanie nowych przyjaźni. Do szkoły wracamy z Pucharem Burmistrza Głubczyc i nagrodą Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu. Do zobaczenia na szlaku.

Administrator

Do tradycji naszej szkoły należy kształtowanie społecznie pożądanych postaw przez działalność drużyny harcerskiej. W naszej szkole istnieje obecnie drużyna harcerska „Iskra”, której drużynową jest druhna podharcmistrz Urszula Wojciechowska, a pomaga jej przyboczna Oliwia Raniowska. W gronie harcerzy witany jest każdy kto chce działać dla dobra innych. W bieżącym roku szkolnym, dzięki wsparciu rodziców, Komendy Hufca ZHP w Głubczycach i naszego pana Dyrektora harcerze zostali umundurowani. Prezentują się świetnie w szarych mundurach i rogatywkach na głowie. Harcerstwo to nie tylko ładny mundurek. Nasi harcerze prężnie działają na terenie hufca Głubczyce, a także poza nim. Bierzemy udział w wielu uroczystościach patriotycznych, a także w imprezach harcerskich, gdzie możemy się bawić.

A co takiego robiliśmy i robimy – przeczytajcie klikając w interesujące Was linki.

PATRIOTYZM

                     Dzień Sybiraka

                    72 rocznica w obozie Łambinowice  

                     Święto Niepodległości 2016r.

 

DZIAŁALNOŚĆ HARCERSKA (dobra zabawa, tradycje, zwyczaje)

 

                     Rajd jesienny 2016

                             

mik1

 

 

Harcerskie mikołajki 2016

 

 

                   wosp                                 

Akcja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2017