INFO

ul. Szkolna 5,
48-118 Lisięcice

Idzie Mikołaj

Czas na prezenty. Czas również na rozliczenie swojego zachowania. Pamiętajcie - Mikołaj patrzy na Wasze uczynki!

czytaj
Business person
Administrator

20171008 112639W dniach 6 - 7 października 2017 r. nasze harcerki z drużyny "Iskra"pod opieką druhny Urszuli Wojciechowskiej wzięły po raz kolejny udział w XXXIV JESIENNYM RAJDZIE "GRANICZNYM SZKLAKIEM" organizowanym przez Komendę Hufca ZHP w Głubczycach. Na starcie w Głubczycach stanęło 9 patroli. Przemierzaliśmy trasę pieszo od miejscowości Równe, przez Dobieszów, Mokre Kolonia do Pietrowic Głubczyckich. Metą i punktem noclegowym był Zespół Szkół. Na trasie rajdu zaliczaliśmy punkty kontrolne przygotowane przez Komendę Powiatową Policji w Głubczycach, Straż Graniczną  z Raciborza, 10 Opolską Brygadę Logistyczną z Opola, Państwową Straż Pożarną w Głubczycach oraz KH ZHP, gdzie poznawaliśmy sprzęt i działanie jednostek mundurowych oraz sprawdzana była nasza wiedza na temat historii i symboliki harcerstwa. Nasz patrol po pokonaniu trasy pierwszego dnia rajdu udał się z Komendantem Hufca, hm Ryszardem Kańtochem do Łambinowic, gdzie brał udział w obchodach 73 rocznicy przywiezienia do tamtejszego obozu pierwszego transportu Powstańców Warszawskich. Drugiego dnia udaliśmy się na wzgórze im. biskupa Adamiuka. Tam wzięliśmy udział w modlitwie różańcowej łącząc się z wszystkimi uczestnikami akcji Różaniec Do Granic. Pogoda 20171008 114521dopisała. Wszyscy byli zadowoleni. Był i czas na zabawy, pląsy, nawiązywanie nowych przyjaźni. Do szkoły wracamy z Pucharem Burmistrza Głubczyc i nagrodą Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu. Do zobaczenia na szlaku.