Już od 4 maja uczniowie klas I - III ponownie zasiedli w szkolnych ławkach. Od 17 maja w systemie hybrydowym zasiądą uczniowie pozostałych klas. Kilka rad związanych z powrotem do nauki stacjonarnej przesyłają psychologowie. 

Psychologowie udzielają kilku rad, jak łagodnie przejść ten okres, który mimo radości, może się też wiązać ze stresem (jak po każdych wakacjach)

  • Nawet jeśli uważasz, że koronawirus nie jest taki groźny, to staraj się przestrzegać wszystkich nakazów. Takie zachowanie nie będzie stresować kolegów i koleżanek w szkole, a poza tym nie przysporzy ci problemów. Dzięki temu dość łagodnie przetrwasz powrót do szkoły.
  • Jeśli trudno będzie ci się przestawić, porozmawiaj z innymi, zapytaj, jak sobie z tym radzą, w razie trudności porozmawiaj z nauczycielem i poproś o czas przejściowy w szkole.
  • Jeśli trafi ci się stresujący dzień w szkole, zrób coś, żeby odreagować stres. To musi być coś przyjemnego dla ciebie. Możesz pójść pobiegać, spotkać się z przyjaciółmi (najlepiej na świeżym powietrzu) czy obejrzeć ulubiony film.
  • W tak trudnym czasie wszyscy możecie pomóc sobie nawzajem. Jeśli widzisz, że ktoś siedzi w kącie, jest smutny czy zdenerwowany, podejdź do niego, porozmawiaj. Możesz tym bardzo pomóc, a w przyszłość, kiedy ty będziesz mieć zły dzień, na pewno odwdzięczy ci się tym samym. To świetna forma zacieśniania przyjaźni i powtórki z materiału szkolnego.
  • Trudno określić, jak będzie wyglądał powrót do szkoły. To może być dość stresujące, dlatego najlepiej umawiajcie się grupą swoich znajomych na określoną godzinę, żeby porozmawiać.

PAMIĘTAJ!    Wszelkie swoje obawy zgłaszaj od razu wychowawcy.

Zachęcamy, aby w  razie potrzeby umów się na spotkanie.