20 listopada 1989 r. Zgromadzenie ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych przyjęło Konwencję o prawach dziecka. Jest to dokument obowiązujący we 196 państwach świata. W konwencji o prawach dziecka zostały spisane wszystkie prawa i wolności dzieci (wolności osobiste, prawa socjalne, kulturowe i polityczne).

Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

 22 listopada w poniedziałek uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy placówki przyjdą do szkoły ubrani na niebiesko lub chociaż jakiś niebieski dodatek. Przyłączą się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażują się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.

  Ponadto ogłaszamy szkolny konkurs na projekt muralu ściennego.

Tematem przewodnim pracy  PRAWA DZIECKA

Konkursowy projekt może być wykonany dowolną techniką malarską i w dowolnym formacie. Prace należy dostarczyć do dnia 03 grudnia do pedagoga szkolnego.

Wygrany projekt malowidła ściennego może będzie zdobić ścianę znajdującą się na terenie Szkoły Podstawowej w Lisięcicach, dzięki czemu będzie ona wizytówką naszej szkoły i wsi.

Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda.