loading...

Rok szkolny 2020/21

Godziny pracy
21.02.15 Godziny pracy biblioteki

GODZ

PONIEDZIAŁEK

WTOREK

ŚRODA

CZWARTEK

PIĄTEK

8:00 -  8 : 45

     

BIBLIOTEKA

 

8:45 -  9 : 35

 

BIBLIOTEKA

     

9:35 - 10: 40

BIBLIOTEKA

BIBLIOTEKA

BIBLIOTEKA

BIBLIOTEKA

BIBLIOTEKA

10:40 - 11: 30

BIBLIOTEKA

   

BIBLIOTEKA

 

11:30 - 12:25

BIBLIOTEKA

BIBLIOTEKA

 

BIBLIOTEKA

 

12:25 - 13:35

         
Nowosci 2020
21.02.15 Nowości w bibliotece 2020r.

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – słowami Wisławy Szymborskiej nasza biblioteka zaprasza wszystkich uczniów na czytelniczą przygodę.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 3 dotyczącego rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, biblioteka szkolna otrzymała  środki finansowe na zakup książek w sumie 5 000,00 zł, w tym 4 000,00zł to środki pochodzące z dotacji oraz 1 000,00 zł  to wkład własny. Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 334 książki, w tym  lektury zgodne z podstawą programową oraz nowości wydawnicze: książki przygodowe, przyrodnicze oraz rozmaite bajki.

Propozycje zima-jesień 2022
21.02.15 Propozycje biblioteki na zimę i wiosnę 2021

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)

Czy nie zastanawiało Was, gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki?

Bo jest faktem, że znikają, skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy pojedyncze. Przynajmniej w domu Małej Be. Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo.

Afryka Kazika

Opowiadania dla dzieci napisane na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę na rowerze.

Barwne spotkania z mieszkańcami Afryki, mrożące krew w żyłach, a niekiedy zabawne przygody, które zdarzyły się naprawdę, pozwolą poznać młodemu czytelnikowi tego niezwykłego podróżnika. Do książki dołączona jest mapa Afryki z zaznaczoną trasą podróży Nowaka.

Cukierku, ty łobuzie

Cukierek, pręgowany dachowiec z plamką na nosie, jest najbardziej wyjątkowym kotem na świecie: skacze weterynarzom po głowie, jeździ na mecze hokejowe ze swoim małoletnim właścicielem, walczy ze swetrami udającymi potwory, pomaga w odrabianiu zadań domowych, i robi wiele innych rzeczy, których koty zazwyczaj nie potrafią.

Słodkie imię jest mylące: niezwykły czworonóg zajmuje się głównie jedzeniem, spaniem i rozrabianiem. Ceni dobrą zabawę oraz niezależność, i oczywiście niechcący nieustannie przysparza kłopotów mieszkającej z nim rodzinie. Bestsellerowa, rozpoczynająca serię książka Cukierku, ty łobuzie! została wpisana w 2017 roku na listę lektur szkolnych Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Detektyw Pozytywka

Książka detektywistyczna dla młodszych dzieci. Składa się na nią kilkanaście zagadek "kryminalnych", które dzieci mogą samodzielnie rozwiązywać, podążając tropem detektywa Pozytywki.

Wątki "kryminalne" dotyczą różnych zjawisk, z którymi mali czytelnicy spotykają się na co dzień, jak np. roztrzaskanie na balkonie wazonu z wodą przez mróz. Próby ich wyjaśnienia uczą logicznego myślenia i wyciągania wniosków.

Drzewa do samego nieba

Wydanie Drzewa do samego nieba kompletne bez skrótów i cięć w treści.

W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów. Świetnym dodatkiem są gry i zabawy, które gwarantują mile spędzony czas!

Dziadek i niedźwiadek

Książka autora Afryki Kazika, pod honorowym patronatem pani generałowej Ireny Anders.

Niezwykle ciekawie i zabawnie opowiada prawdziwą historię niedźwiedzia Wojtka - czworonożnego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa, który przebył z nimi cały szlak bojowy przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt do Włoch. "Wspaniała, ciepła opowieść o niedźwiedziu-żołnierzu, niezapomniana lekcja historii, która brzmi jak bajka…

Dzień dobry uczniowie
21.02.15 Dzień dobry uczniowie

,,Są książki które się czyta, również książki, które się pochłania, i wreszcie książki pochłaniające czytającego,,

 

Dzień dobry Uczniowie!


Postanowiłam napisać do Was aby zachęcić Was do czytania książek. Mam nadzieje, że to co napiszę, wpłynie na Was pozytywnie i uświadomi Wam ile tracicie…
Czytając książkę wkraczamy w świat stworzony przez autora. Pozwala to rozwinąć wyobraźnię.
Osoba, która dużo czyta łatwiej przyswaja sobie zasady ortograficzne, nie ma kłopotów z wypowiadaniem się oraz łatwiej przyswaja wiedzę.
Każda książka ma swoich bohaterów, jedni to ludzie o dobrym sercu, inni o niecnych zamiarach. Są także ludzie skomplikowani, przez nikogo nie zrozumiani. Jedni budzą u nas podziw inni obrzydzenie. Prawie w każdej książce można spotkać postawę godną do naśladowania – swój autorytet.
Od wielu lat telewizja jest zastępczą „książką” dla wielu ludzi na całym świecie. Tak więc książka ma konkurencję w postaci „grającego pudła”.
Od niedawna w telewizji królują reklamy – znienawidzona przez wielu ludzi część programu. Otóż w książkach nie ma reklam. Można czytać i czytać w ciszy i spokoju, nie jesteś zależny od żadnego urządzenia, żadnego ekranu czy monitoru.
Często jest zawarty morał „dobro zwycięża, zło przegrywa”. To wspaniale „buduje” postawę człowieka oraz naucza prawd życiowych.
Czytanie książek może stać się naszym nałogiem, może wciągnąć nas w swój nieograniczony świat, tak samo jak telewizja, radio oraz multimedialne komputery. Technika nie jest na tyle rozwinięta by stworzyć nam dokładniejszy obraz niż ten, który dyktowany jest małymi literkami, tworzy się w naszej wyobraźni.
Przeważnie sytuacje i zachowania opisane w utworach zostają w naszej pamięci. Często wykorzystujemy je w życiu. Pisarz stwarza wizje życia, czytelnik może ją przyjąć lub odrzucić.
Mam nadzieje, że te wszystkie wnioski, które wynikają z tekstu skłonią Cię do tego, abyś nareszcie zaczął czytać książki...

Powodzenia i do zobaczenia w bibliotece.
Bibliotekarz

BIBLIOTEKA DLA RODZICÓW
21.03.04 Czytajmy dzieciom

WSZYSCY CHCEMY, ABY NASZE DZIECI WYROSŁY NA MĄDRYCH, DOBRYCH I SZCZĘŚLIWYCH LUDZI.
JEST NA TO SPOSÓB – CZYTAJMY DZIECIOM!

Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie dziecku:

 • buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem;
 • zapewnia emocjonalny rozwój dziecka;
 • rozwija język, pamięć i wyobraźnię;
 • uczy myślenia, poprawia koncentrację;
 • wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka;
 • poszerza wiedzę ogólną;
 • ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole;
 • uczy wartości moralnych, pomaga w wychowaniu;
 • zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów;
 • chroni przed zagrożeniami ze strony masowej kultury;
 • kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.

Dlatego

CZYTAJ DZIECKU 20 MINUT DZIENNIE.
CODZIENNIE!

„Naród, który mało czyta, mało wie.
Naród, który mało wie, podejmuje złe decyzje – w domu, na rynku, w sądzie, przy urnach wyborczych.
Niewykształcona większość może przegłosować wykształconą mniejszość – to bardzo niebezpieczny aspekt demokracji”.

KONKURS prozy i poezji "Jesień"
21.06.18 KONKURS LITERACKI

Zapraszamy do udziału w Konkursie literackim 

 „Jesień”

 Zachęcamy, żebyś poświęcił trochę czasu przez kilka dni i stworzył swoje literackie dzieło. Mamy pewność, że twórczość literacka może stać się ciekawą przygodą czasu wolnego.

 Regulamin konkursu:

Cel konkursu:

Konkurs ma na celu szerzenie twórczości literackiej wśród młodego pokolenia.

Przebieg konkursu:

Pragniemy zaprosić do wzięcia udziału w konkursie polegającym na napisaniu poezji, nowelki, opowiadania na temat jesieni. Ręcznie lub maszynowo napisane opowiadanie, wiersz, nowelka można ozdobić rysunkami. Piszcie ciekawie, aby zachęcić koleżanki i kolegów do przeczytania swojej twórczości. Każdy utwór literacki bierze udział w konkursie, więc im więcej tym lepiej – szansa losowania specjalnej nagrody wtedy rośnie.  

Uczestnicy:

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich uczniów szkoły.

Termin:

Prace pisemne należy przesłać e-mailem na adres szkoły (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub dostarczyć do sekretariatu szkoły do końca grudnia 2022 roku.

Kryteria oceny pracy:

Nagrody rzeczowe – przydzielone zostaną według opinii komisji konkursowej (poloniści, językowcy, dyrekcja).

Prace oceniane będą w  kategoriach:

klasy I – IV SP

klasy V – VIII SP

Wśród wszystkich nadesłanych prac będzie DODATKOWO losowana jedna nagroda specjalna O ZNACZNEJ WARTOŚCI.

Opis pracy powinien zawierać:

Prace powinny na końcu opracowania zawierać następujące informacje:

 • Imię i nazwisko, klasa,

 

Ogłoszenie wyników:

 31 stycznia 2023r.      Wręczenie cennych nagród!!!!

 1. Szkoła zastrzega sobie możliwość publicznego prezentowania nagrodzonych prac.
 2. Udział w konkursie jest równoznaczny ze zgodą autora na publikację nagrodzonych prac. 
 3. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika, publikowania wizerunku przez Organizatorów dla celów organizacyjnych i promocyjnych Konkursu zgodnie z szkolną polityką RODO.
 4. W sprawach spornych lub nieujętych w regulaminie decyzję podejmują organizatorzy.