W piątek 13 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Od samego rana uczniowie podchodzili do nauczycieli i składali im życzenia, a o godz. 10 oficjalnie podziękowali wszystkim pracownikom szkoły za ich pracę. Odbył się apel na którym w humorystyczny sposób uczniowie różnych klas przedstawili pracę nauczyciela. Były też tańce, wiersze i piosenki. Program artystyczny trwał ponad godzinę.

 

Z końcem września na zasłużoną emeryturę odeszła z naszej szkoły pani Gabriela Surma, polonistka, która wiele lat nauczała języka polskiego nie tylko w naszej szkole. Odbył się z tej okazji uroczysty apel. Pan dyrektor w imieniu całej społeczności szkolnej podziękował nauczycielce za wszystkie dobro, jakie uczyniła dla uczniów. Życzył w następnych latach samych szczęśliwych dni.

28 września obchodziliśmy w przedszkolu święto jabłka. Całe przedszkole w tym dniu było na czerwono. Światowy Dzień Jabłka to najlepsza sposobność do pokazania ludziom jak wiele ten owoc ma im do zaoferowania. Jabłka są pełne witamin oraz błonnika. Ich jedzenie wpływa pozytywnie na odporność oraz zmniejsza ilość cholesterolu. Dlatego warto zachęcać wszystkich, aby jedli jabłka nie tylko od święta.

I znowu zaczynamy! Jak co roku 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Były przemówienia i ślubowanie pierwszoklasistów. Po krótkiej uroczystości na placu szkolnym wszyscy udali się na spotkanie z wychowawcą do swoich klas.