WSZYSCY CHCEMY, ABY NASZE DZIECI WYROSŁY NA MĄDRYCH, DOBRYCH I SZCZĘŚLIWYCH LUDZI.
JEST NA TO SPOSÓB – CZYTAJMY DZIECIOM!

Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie dziecku:

 • buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem;
 • zapewnia emocjonalny rozwój dziecka;
 • rozwija język, pamięć i wyobraźnię;
 • uczy myślenia, poprawia koncentrację;
 • wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka;
 • poszerza wiedzę ogólną;
 • ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole;
 • uczy wartości moralnych, pomaga w wychowaniu;
 • zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów;
 • chroni przed zagrożeniami ze strony masowej kultury;
 • kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.

Dlatego

CZYTAJ DZIECKU 20 MINUT DZIENNIE.
CODZIENNIE!

„Naród, który mało czyta, mało wie.
Naród, który mało wie, podejmuje złe decyzje – w domu, na rynku, w sądzie, przy urnach wyborczych.
Niewykształcona większość może przegłosować wykształconą mniejszość – to bardzo niebezpieczny aspekt demokracji”.

W dniach od 5/6 listopada 2020 roku w bibliotece szkolnej miał miejsce  kiermasz książki używanej. Woluminy na kiermasz uzyskano z darów uczniów i nauczycieli.

Były to książki używane, lekko zniszczone, ale w stanie zadowalającym. Można było uzupełnić sobie własną biblioteczkę brakującymi pozycjami za naprawdę niewielką cenę.

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)

Czy nie zastanawiało Was, gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki?

Bo jest faktem, że znikają, skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy pojedyncze. Przynajmniej w domu Małej Be. Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo.

Afryka Kazika

Opowiadania dla dzieci napisane na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę na rowerze.

Barwne spotkania z mieszkańcami Afryki, mrożące krew w żyłach, a niekiedy zabawne przygody, które zdarzyły się naprawdę, pozwolą poznać młodemu czytelnikowi tego niezwykłego podróżnika. Do książki dołączona jest mapa Afryki z zaznaczoną trasą podróży Nowaka.

Cukierku, ty łobuzie

Cukierek, pręgowany dachowiec z plamką na nosie, jest najbardziej wyjątkowym kotem na świecie: skacze weterynarzom po głowie, jeździ na mecze hokejowe ze swoim małoletnim właścicielem, walczy ze swetrami udającymi potwory, pomaga w odrabianiu zadań domowych, i robi wiele innych rzeczy, których koty zazwyczaj nie potrafią.

Słodkie imię jest mylące: niezwykły czworonóg zajmuje się głównie jedzeniem, spaniem i rozrabianiem. Ceni dobrą zabawę oraz niezależność, i oczywiście niechcący nieustannie przysparza kłopotów mieszkającej z nim rodzinie. Bestsellerowa, rozpoczynająca serię książka Cukierku, ty łobuzie! została wpisana w 2017 roku na listę lektur szkolnych Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Detektyw Pozytywka

Książka detektywistyczna dla młodszych dzieci. Składa się na nią kilkanaście zagadek "kryminalnych", które dzieci mogą samodzielnie rozwiązywać, podążając tropem detektywa Pozytywki.

Wątki "kryminalne" dotyczą różnych zjawisk, z którymi mali czytelnicy spotykają się na co dzień, jak np. roztrzaskanie na balkonie wazonu z wodą przez mróz. Próby ich wyjaśnienia uczą logicznego myślenia i wyciągania wniosków.

Drzewa do samego nieba

Wydanie Drzewa do samego nieba kompletne bez skrótów i cięć w treści.

W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów. Świetnym dodatkiem są gry i zabawy, które gwarantują mile spędzony czas!

Dziadek i niedźwiadek

Książka autora Afryki Kazika, pod honorowym patronatem pani generałowej Ireny Anders.

Niezwykle ciekawie i zabawnie opowiada prawdziwą historię niedźwiedzia Wojtka - czworonożnego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa, który przebył z nimi cały szlak bojowy przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt do Włoch. "Wspaniała, ciepła opowieść o niedźwiedziu-żołnierzu, niezapomniana lekcja historii, która brzmi jak bajka…

GODZ

PONIEDZIAŁEK

WTOREK

ŚRODA

CZWARTEK

PIĄTEK

8:00 -  8 : 45

     

BIBLIOTEKA

 

8:45 -  9 : 35

 

BIBLIOTEKA

     

9:35 - 10: 40

BIBLIOTEKA

BIBLIOTEKA

BIBLIOTEKA

BIBLIOTEKA

BIBLIOTEKA

10:40 - 11: 30

BIBLIOTEKA

   

BIBLIOTEKA

 

11:30 - 12:25

BIBLIOTEKA

BIBLIOTEKA

 

BIBLIOTEKA

 

12:25 - 13:35

         

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – słowami Wisławy Szymborskiej nasza biblioteka zaprasza wszystkich uczniów na czytelniczą przygodę.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 3 dotyczącego rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, biblioteka szkolna otrzymała  środki finansowe na zakup książek w sumie 5 000,00 zł, w tym 4 000,00zł to środki pochodzące z dotacji oraz 1 000,00 zł  to wkład własny. Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 334 książki, w tym  lektury zgodne z podstawą programową oraz nowości wydawnicze: książki przygodowe, przyrodnicze oraz rozmaite bajki.