Events on week 3-9 maj 2021

poniedziałek, 03 maj

Dzień bez Komputera

Poniedziałek, 3 maj 2021

Lisięcice wydarzenia

Dla wielu milionów ludzi na świecie byłby to dzień wyjęty z życia. Bez aktualizacji statusu na facebooku, bez najświeższych wiadomości z kraju i zagranicy, bez ulubionych seriali i gier, słowem – bez sensu. Niemniej inicjatywa ta ma właśnie na celu uświadomienie ludziom nie tego, co dzięki komputerom zyskują, ale raczej rzeczy, które mogą przez nie przeoczyć lub stracić. Pomysłodawcami „Shutdown Day” są Kanadyjscy imigranci – Białorusin Denis Bystrov i Hindus Ashutosh Rajekar – którzy pewnego dnia stwierdzili, że chcieliby więcej czasu poświęcać rodzinie i bliskim w życiu rzeczywistym, a nie wirtualnie. Przygotowali oni stronę internetową, na której każdy mógł złożyć deklarację, że 3 maja sprosta wyzwaniu, jakim jest doba bez komputera. Akcja szybko zyskała popularność, a informacje o pomyśle dnia off-line pojawiły się w największych mediach na świecie. Ironią w całej tej sytuacji jest fakt, że autorzy nigdy nie dotarliby ze swoją inicjatywą do tak szerokiego grona ludzi, gdyby nie właśnie komputery i media elektroniczne. Oczywiście trudno wyobrazić sobie, żeby np. linie lotnicze czy giełdy papierów wartościowych partycypowały w Dniu bez Komputera – takie „zamknięcie” miałoby swoje negatywne skutki praktycznie na całym świecie. Większości Polaków jednak taki dzień z pewnością by nie zaszkodził, tym bardziej, że 3 maja to przecież święto państwowe i doskonała okazja na relaks w plenerze.

Event Details

wtorek, 04 maj

Międzynarodowy Dzień Strażaka

Wtorek, 4 maj 2021

Lisięcice wydarzenia

Strażak to jeden z najbardziej bohaterskich zawodów - to przecież strażacy ryzykują zdrowie i życie podczas akcji ratunkowych. Warto dziś im za to podziękować.

Event Details

piątek, 07 maj

Święto patrona szkoły

Piątek, 7 maj 2021

Lisięcice wydarzenia

Patronem szkoły są Weterani II Wojny Światowej. W dniu zakończenia wojny co roku obchodzimy święto w naszej szkole, czcąc pamięć naszych bohaterów.

Event Details

sobota, 08 maj

Narodowy Dzień Zwycięstwa

Sobota, 8 maj 2021

Lisięcice wydarzenia

Święto obchodzone w Polsce 8 maja upamiętnia zakończenie II wojny światowej w Europie.

Event Details

niedziela, 09 maj

Dzień Unii Europejskiej

Niedziela, 9 maj 2021

Lisięcice wydarzenia

Data tego święta jest związana z ogłoszeniem przez ministra spraw zagranicznych Francji Roberta Schumana planu, który dał początek Unii Europejskiej.

Event Details